Zespół Folklorystyczny Gwoździec 2022 - Zespol

Nagranie powstało z okazji Dnia Babci i Dziadka ale również po to by zaprezentować Państwu dotychczasowy dorobek Zespołu Folklorystycznego Gwoździec.

Grupa młodzieżowa wystąpiła w strojach krakowskich i pogórzańskich, następnie zaprezentowała się nowo powstała grupa dziecięca, która uczęszcza na zajęcia od niedawna, spódniczki oraz fartuszki zostały uszyte podczas zajęć realizowanych w świetlicy w Gwoźdźcu w ramach projektu Zakliczyńskiego Centrum Kultury "Kultura na kółkach". Następnie ponownie grupa młodzieżowa tym razem w strojach lubelskich krzczonowskich, częściowo zakupione w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn "Klucz", a uzupełnione o stroje zakupione z funduszu sołeckiego wsi Gwoździec. Na zakończenie zaprezentowała się Kapela Ludowa, która współpracuje z ZF Gwoździec od wielu lat.

Rodzice oraz kierownictwo Zespołu Folklorystycznego Gwoździec serdecznie dziękują za możliwość zakupu takich pięknych strojów wszystkim osobą, które zaangażowały się w ich pozyskanie.